Перейти до основного вмісту

Щоденник. 18.11.2017

- Прокидайся...
- А котра година?
- Дев'ята.
- Вже? - через сонні інтонації прорвався подив.
Встати із ліжка все-таки прийшлось. На стільці, що стояв під єдиною жовтою стіною у кімнаті, лежали розкидані на швидку речі. Думки застрягли у прірві дрімоти, але потроху починали повертатися до життя. Невпевнені кроки ставали дедалі міцнішими. Вії, розуміючи свою безвихідь, поповзли угору. І от руки вже чіткими рухами накладають смуги тейпу та кидають в останній момент скоч у маленьку кишеню наплічника.
Перший день Матчевої зустрічі серед клубів у с. Гаразджа поблизу Луцька стартував.
Разом із першим днем на одну з перших хвилин (четверту) вийшла я. Навіщо? Здається відповідь очевидна. Жодного разу моя нога ще не ступала на терени Волині, хіба що проїздом у Норвегію у 2015 році. Нове місце, нові емоції, новий ліс. Особливо ліс… Чистий, з підліском, але без листя, та грибами - химерними, не знайомими, замерзлими. Насолода переслідувала мене до третього контрольного пункту, який приліпився до самотньої сосни посеред вирубаної галявини, добратися куди можна тільки через розритий та порослий чагарником пісок. Після такої подорожі гарний настрій перетворився на роздратування разом із підвернутою ногою і забитим коліном. Проте, якщо жінка може бути жінкою, то спортсмен повинен боротися до кінця. Відверто кажучи, це вдавалося не постійно, про що кажуть невеликі помилки у районах контрольних пунктів. Сама місцевість не допускала варіанту, коли їй не приділяють уваги: широкі не чітко виражені форми рельєфу, рівчаки та схили у три-п'ять горизонталей, що лише здаються простими, та всюди доріжки. От і спробуй тут кинути компас! Трохи полегшувало становище опале листя, але я примудрилася погуляти навіть за таких обставин.
Щодо дистанції – вона мені сподобалась і я дякую організаторам за їх роботу. Не зупиняйтесь на цьому, бо мені вже кортить приїхати до Луцьку наступної осені на Чемпіонат України на спринтерських дистанціях.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Витягнуте із шафи

Закривала на першому курсі свої  « хвости » з історії. Викладач попросив написати тези щодо розвитку орієнтування в Україні. Шукала всюди, де могла: дві-три друковані видання, що вдома припадають пилюкою, різні сайти, блоги. Вийшло взагалі-по-загалям. Приблизно і поверхнево. Світ і орієнтування Орієнтування зародилося у Скандинавії, як елемент підготовки військових, наприкінці XIX ст., а вже як спорт, остаточно сформувалось у Норвегії в 1897 році. Тоді, 13 травня поблизу Бергена, були проведені перші задокументовані змагання із цього виду спорту, в яких вперше приймали участь не тільки військові, але і штатські спортсмени. А от першим відомим переможцем став Педере Фоссума у змаганнях поблизу Осло (Норвегія) 31 жовтня 1897 року. 6 лютого 1899 року стартують перші змагання з орієнтування на лижах у Трондхеймі (Норвегія). На початку ХХ ст. ініціативу розвитку орієнтування підхопили шведи, а за ними й фіни, які у 1905 році створюють «Союз орієнтувального спорту» - фактичн...

Система підготовки: етапи, цілі, способи

У переліку 100 кращих жінок у світі – 18 представниць цієї країни. До 100 кращих чоловіків увійшло 15 спортсменів. Разом – це 16,5 % «червоної групи» світової еліти. Враховуючи неоднорідність серед представлених країн у списках світових рангів, можна стверджувати, що це найвищий показник. Здогадалися? Швеція – країна, в якій зародилося орієнтування. Країна, в якій навчають поводитися із картою та компасом з дитинства, а уроки фізкультури в школі не обходяться без дистанцій у лісі. Офіційно у ній зареєстровано близько 600 спеціальних клубів, що розташовані практично у кожному місті та до яких їдуть безліч легіонерів із різних куточків світу. Чому так? Мабуть, тому, що система розвитку спорту в країні не дає збоїв. Починаючи з сім’ї, коли дитина разом із батьками виходить в ліс, проходячи через призму заохочення у закладах освіти та формуючись у дорослому віці завдяки існуючим можливостям, філософія спорту у Швеції має значимий вихід професійних спортсменів і велику кількіс...